יוסף חי -מאמרים על מאגיה ומיסטיקה

מאגיה היא לא דבר פשוט. היא תהליך וכשנכנסים לנושא - היא דרך חיים.
כניסה לאזור המאגיה בשביל תוצאות מיידיות או בגלל שזה מגניב היא טעות.
אם החלטת באמת שברצונך להיות מאג הדרך המומלצת ביותר לכך היא לתרגל במשך תקופה קצרה (חודש-חודשיים) את התרגילים הבאים למתחילים ע"ב יום-יומי ובמשך חודשיים נוספים את ה-LRP סימן גירוש אדמה ע"ב יום-יומי. (ייכתב נושא על טכס זה בהמשך). תוך כדי תרגול יומי זה מומלצים לקריאה כלל ספרי המאגים הגדולים - כתבי שחר הזהב, אליפס לוי, קראולי, רגרדי, קרייג וכו'.
אח"כ תפתח כבר הדלת עבור דברים מתקדמים יותר.

חשוב לזכור! תרגול נפשי/מנטאלי, ככל שמתקדמים בו, כך הוא עוזר יותר לכלל נושא המאגיה, ולכן מומלץ לכל אחד, בכל רמה, לתרגל את התרגילים המנטאליים.


אימון למג.
מנוסח בלשון זכר אך ורק מטעמי נוחות.

התרגילים הבאים נועדו לתת בסיס למג ולעזור לו בהתפתחותו הלאה. יש אין ספור תרגילים והמג יכול לפתח תרגילים משלו לעניין, כאן רק נתתי דוגמאות לכמה מביניהם.

ולתרגילים:

שליטה, תרגילי בסיס. בסוף תרגילים אלו על המג לשלוט בחד-קרן (דיבור), בסוס (תנועה) ובשור (מחשבה). כמו כן מוחו יפעל ללא הפרעות מגופו או ממחשבות תועות. על המג להתאמן על כל תרגיל עד שיצליח על בסיס יומי כשהחשוב ביותר הוא לא לוותר או לשנות אותו באמצע.

1. שליטה, דיבור:
א. המנע מלהשתמש במילים נפוצות למשך תקופה.
ב. המנע מלהשתמש באותיות מסוימות למשך תקופה.
ג. המנע מלהשתמש משמות תואר בגוף ראשון.

2. שליטה, תנועה:
א. המנע מלהרים את יד שמאל מעל גובה המותניים.
ב. המנע משילוב רגליים.
ג. השתמש בדמיונך...

3. שליטה, מחשבה:
א. המנע מלחשוב על נושא מסוים לתקופה.
ב. צור לך אישיות נפרדת עם מחשבות נפרדות ודרכי תגובה שונות משלך לתקופה.

4. שליטה, ביטול הפרעות:
א. יוגה למשך חצי שעה עד שעה.
ב. התמקד ל-15 דקות על מחשבה אחת ועל קו מחשבה בודד אחד ואל תסטה ממנו.

ויזואליזציה, תרגילים שבהם חייב לשלוט כל מג. אל תעבור תרגיל עד שאתה מרגיש שיש לך שליטה טובה יחסית על התרגיל הנוכחי. כל תרגיל מחולק לשניים – דוגמא למתחילים (א) ודוגמא למתקדמים (ב). יש להקדיש כל יום מספר דקות לעבוד על תרגילים אלו כשעדיף לעבוד דקה אחת ביום אבל באופן סדיר מאשר שעה ביום באופן לא סדיר. התרגילים לא נועדו שיצליחו בהם ובייחוד לא מיד. כל תרגיל מיצג בעצם מלחמה בין יכולת המודע להמציא ולסבך את התרגיל לתת מודע להצליח בו. אם אתה מרגיש שעוד קצת אימון אתה כבר מצליח בתרגיל, הגיע הזמן לסבך אותו יותר. וכמה שיותר. המח נותן יותר תפוקה ככל שהתרגילים יותר קשים. הצורה היעילה ביותר להתאמן על תרגילים אלו היא להתאמן בזמנים קבועים של היום ואחרי מדיטציה, כשעדיין אתה בתנוחה ובמצב הרוחני של המדיטציה.

1. ויזואליזציה, צורות:

א. צייר צורה דו-מימדית פשוטה, התבונן בה כמה שניות, עצום את עיניך וצור אותה בתודעה. בהתחלה יש לצייר צורות פשוטות וסימטריות (ריבוע מושלם וכדומה). אל תהסס לפתוח את העיניים לבדוק את עצמך ולרענן חלקים ש"דוהים". הרעיון הוא לא להצליח כמה שיותר מהר אלא להצליח כמה שיותר מדויק. יכול לעזור בתרגיל זה לדמיין את הצורה על "לוח" בדמיון שלך. התאמן על כך עד שתצליח לשכפל את הצורה המדויקת בתודעתך ורק אז התקדם בתרגיל לצורות מסובכות יותר ואי-סימטריות.

ב. תרגיל זה, פשוט ככל שיהיה, נעשה מסובך לאין שיעור בשלבים המתקדמים כשמוסיפים תלת מימד (וחשוב להוסיף תלת מימד) וצורות אי-סימטריות. נסה לעשות תרגיל זה על סתם שרבוט שציירת לדוגמא. עוד צורה להקשות על התרגיל הוא לדמיין את הצורה ואז להתחיל ל"הזיז" אותה בדמיון לבחון אותה מזוויות שונות (מלמעלה, למטה, ממול לזווית ראיה המקורית וכו' כששיא התרגיל הוא לדמיין חפץ סגור מבפנים תוך שימוש במישור האסטרלי לפעולה זו)

2. ויזואליזציה, זיכרון:

א. בחר חפץ פשוט (עפרון קצת לעוס הוא התחלה מעולה). התבונן בו. שנן פרטים, רבים וקטנים ככל האפשר. עצום את עינייך, דמיין את החפץ ונסה למקם כמה שיותר פרטים. פתח את עיניך והשווה. ההצלחה לדמיין את החפץ נכון או במלואו היא לא קריטית לתרגיל זה, הרעיון הוא לזכור כמה שיותר פרטים – שריטות, שינויי צבע, חורים וכו'. יש להחליף פריטים כל 2-3 תרגולים.

ב. סדר באופן אקראי מספר פריטים בשורה, התבונן בהם כדקה, הסתובב ורשום את כל הפרטים שאתה זוכר על התצוגה.

3. ויזואליזציה, צבעים והיסחפות:

א. בחר צבע. עצום את עינייך ומלא את התודעה שלך אך ורק בצבע הזה. ללא צורה, ללא תבנית. הצף את המח שלך בצבע. אך ורק הצבע שוטף לחלוטין את כל המחשבות. פשוט תראה בדמיון צבע אחד בכל כוון שאתה "מסתכל".

ב. במקום צבע אחד, 4 צבעים מחולקים במרכז התודעה, דמיין את עצמך מסתכל לכיוון צבע אחד ואיך הצבע הזה משתלט על שאר "ראיית" התודעה וחזור חזרה למרכז לקבלת 4 הצבעים.

4. ויזואליזציה, הטלה אסטרלית:

א. עצום את עינייך ודמיין צורה. פתח את עינייך והשאר את הצורה נעולה בדמיון ובתודעה. אל תיתן לצורה לדהות או להיטשטש או לעינייך להיעצם מלבד מצמוץ. אחרי זמן מה בגלל קונפליקט בין המח לדמיון אתה תהיה מסוגל לראות את הצורה לפנייך כפי שהיא במישור האסטרלי. בתרגיל זה חשוב מאוד ליצור הפרדה בין אווירת אימון ואווירה יום-יומית אחרת אתה יכול למצוא את עצמך "רואה" דברים מדמיונך בזמן שאתה הולך לתומך ברחוב.

ב. אין הרבה לאן להתקדם בתרגיל זה. ברגע שהמכשול הראשוני ירד ואתה מסוגל לראות אחרי ריכוז את המישור האסטרלי אתה תגלה שכל צורה שאתה מסוגל לדמיין אתה גם מסוגל "לראות". מה שנשאר הוא להתאמן על הטלה אסטרלית.


יסודות, תרגילים להכרת המאקרו-קוסמוס (היקום שבחוץ) והמיקרו-קוסמוס (היקום שבפנים, בתוכנו). ישנם 5 יסודות עיקריים (אויר, אש, מים אדמה ומעליהם נפש). תרגילים אלו עוסקים ב-4 הראשונים. כל תרגיל מחולק ל-4: א-אויר, ב-אש, ג-מים, ד-אדמה. הכי חשוב בתרגילים אלו זה להרגיש ולכבד את עוצמת כל יסוד.

1. יסודות, הכרה:

א. בצע מדיטציה במקום פתוח שבו נושבת רוח, אך לא מקום קר. תן לרוח לחדור לעצמותיך. דמיין אותה כדבר חי ומוצק. ראה אותה מסביבך. תרגיש את האוויר שאתה נושם. תרגיש איך הוא מחלחל לתוכך לכל תא ותא ונותן לך חיים. התרכז אך ורק וכמה שיותר זמן באוויר שמקיף אותך מכל כיוון. דמיין את עצמך כחלק מהרוח, "זרוק" את התודעה שלך לתוכה ודמיין את מסלול שהיא עברה עד אליך והמסלול שהיא עוד תעבור.

ב. הדלק מדורה במקום פתוח ובצע בו מדיטציה. תרגיל זה מציב קצת קושי מאחר ואש יכולה להפנט ולהשכיח את כל התרגיל מהמבצע. התרכז באש. דמיין אותה גדלה ומציפה את התודעה שלך כאנרגיה טהורה. תרגיש את האש בכל תא מגופך, איך כל תא "מייצר אש" כדי לייצר אנרגיה לגוף. "זרוק" את התודעה שלך לתוך האש (את התודעה בלבד!!) ודמיין את החום והעוצמה שיש במקום כזה.

ג. בצע מדיטציה במקום פתוח ליד מים זורמים (חשוב שיהיו זורמים). דמיין את המים זורמים ועוברים כל מכשול וכלום לא מצליח לעצור אותם או להפריע להם. התרכז בעוצמה של הזרם. תרגיש את המים בנמצאים בגופך. תרגיש איך הם שומרים על הכול במקומו. דמיין זרם עוצמתי שכזה בתוכך. "זרוק" את התודעה שלך לתוך המים ודמיין את תחושת העוצמה של להיות חלק מזרם שכזה.

ד. בצע מדיטציה במקום פתוח עם רקע של הרים או סלעים גדולים. דמיין את ההרים והסלעים מסביבך כמגן. דמיין אותם עוצרים כל דבר ואיך הם מלאים בעוצמה. התרכז בעוצמה הזאת. דמיין את עצמך כסלע והרגש את העוצמה שהרגשת מהסלעים שמסביבך בתוכך. "זרוק" את התודעה שלך לתוך הר או סלע גבוה, הרגש את העוצמה שלו ודמיין את הכוח של להיות כך, מעל הכול.

• הערה – לא חובה לבצע תרגילים אלו באמת ליד מדורה או נחל. מספיק נר ומים שנשפכים מדלי לדלי.פרקטיקה, תרגיל בכישוף טכסי. תרגיל זה הוא טכס קבליסטי, אך אין זו חובה להאמין באלוהים בכדי לבצע אותו. אין בו כוח מלבד קבלת אנרגיה מהמאקרו-קוסמוס למיקרו-קוסמוס. אין טעם לבצע אותו לפני השתלטות על תרגילי הויזואליזציה או בדילוג בזמן הטכס על הויזואליזציה הנדרשת.

1. הצלב הקבליסטי. עמוד זקוף ודמיין אור לבן נפלא מעל לראשך (אור ספירת כתר), הרם את ידך אל האור ו"משוך" פס לבן של אור עד למצחך, גע במצח ואמור "אתה". דמיין את האור ממלא אותך. המשך את הפס עד למפתח הלב (יש לשמור בדמיון תמונה של האור על כל הפסים והשלוחות שלו שבצעת) אמור "מלכות" ודמיין שוב איך האור והכוח ממלאים אותך עוד. חזור חזרה על הפס עד לגובה הכתפיים ומשוך את הפס לכתף השמאלית שלך ואמור "וגבורה". בצע את כל תהליכי הויזואליזציה. משוך את הפס לכתף הימנית שלך ואמור "וגדולה" ובצע את כל תהליכי הויזואליזציה. שלב את כפות ידיך בצורה תפילה ואמור "לאלוהים, אמן". דמיין את עצמך, עם הפסים, גדל למימדי ענק עומד מעל לעולם וליקום כולו תוך כדי שהאור הלבן מעליך מעניק לך מהעוצמה שבו. הישאר כך מספר דקות ודמיין את עצמך חוזר לגודל טבעי לאט לאט.מסע אסטרלי, תרגילים למתקדמים. הטלה אסטרלית היא ההוכחה הגדולה ביותר שמג יכול לתת לעצמו שאכן המאגיה "עובדת". יש כמה שיטות לבצע הטלה אסטרלית ואין כמעט סיכוי להצליח באף אחת מהן בלי שליטה יחסית גבוהה בתרגילי הויזואליזציה. הטלה אסטרלית מתרחשת כאשר המג נכנס למצב של שינה עמוקה ו"שולח" את תודעתו מחוץ לגופו. מאחר והמג נמצא במצב שינה לפעמים קשה מאוד לדעת אם אכן הצליח לבצע את ההטלה או שמה הכול היה חלום. הפתרון הכי פשוט הוא לחפש מקום שבו לא היית ואח"כ לבדוק אם אכן המקום נראה כמו שראית אותו במסע. במישור האסטרלי ה"גוף" וה"סביבה האסטרלית" נשלטים ע"י התודעה, שמופרעת הרבה ממחשבות "תועות", ועל כן במישור האסטרלי כל אדם רואה תמונה שונה. על השאלה "איך זה שאני לא נופל דרך הרצפה?" תקבל תשובה פשוטה שתתבטא בנפילה דרך הרצפה. אם תאמין שרוחות מאכלסות את המישור סביר שתראה דמויות של אנשים מתים. תמיד יעזור לבצע מדיטציה ואת הצלב הקבליסטי לפני ניסיון הטלה.

השיטות לביצוע הטלה:
כולן מתחילות בשכב בנוחות על גבך ועצום את עיניך.

1. זריקה. דמיין אור בוהק בדמות אדם מעליך ודמיין את עצמך נזרק או מרחף אל תוך האור והאור נהיה אתה.

2. ניתוק מלמטה למעלה. דמיין את עצמך מתחיל להתרומם, מאזור הרגליים ועד לראש. דמיין זוג רגליים עשויות מאור לבן "יוצאות" מהרגליים שלך ומתרוממות למעלה כשהן עדיין מחוברות לאגן. אחרי שתתחיל להרגיש בוודאות שהרגליים שלך התרוממו, למרות שאתה מודע לחלוטין שהרגליים שלך שוכבות על המיטה, העלה לפי הסדר את האגן, החזה ואז הראש.

3. כמו 2 אך בסדר הפוך. הרם קודם את הראש.

אחרי שתרגיש שאתה כולך באוויר יהיה לך דחף (לעיתים בלתי ניתן לשליטה) לפתוח עיניים. אל. עדיין לא. דמיין את עצמך מסתובב והרגש את עצמך שוכב הפוך. דמיין איך אתה נוחת על הרצפה ליד המיטה שלך. אתה צריך ממש להרגיש את עצמך עומד. אחרי כמה הטלות שבהן ניסית לעמוד, ללכת, לרחף ולשבת נסה לפתוח עיניים, לאט לאט. בכדי לחזור מהטלה אסטרלית דמיין את עצמך נשכב חזרה בגוף שלך ופתח את עינייך בתנועה חדה, כאילו במטרה לקום מחלום. בכל הפעולות האלו הגוף ינסה להפעיל שרירים בכדי לדמות את הפעולה. אל תתן לו. ההטלות הראשונות הן מפחידות ומרגשות בצורה לא רגילה. אל תתן לרגשות אלו להשתלט. התעמק בתרגול.

1. מסע אסטרלי, תזוזה. אחרי ההטלה נסה לזוז באזור שבו ביצעת את ההטלה. נסע לעלות מעל למבנה, לרדת מתחתיו, לצאת ממנו ולטייל ברחוב. בשלבים המקדמים יותר נסה לשלוח את התודעה למקומות רחוקים שאתה מכיר, מקום העבודה לדוגמא.

2. מסע אסטרלי, הזזה. בחר חפץ קטן ונסה להזיזו. תרגיל זה דורש יותר ריכוז ויכולת מנטאלית מאנרגיה אסטרלית. אחרי הצלחה בתרגיל זה, נסה לפתוח דלת, להפיל דברים ממדפים וכך הלאה.

3. מסע אסטרלי, התגשמות. עמוד מול מראה ונסה לגרום לעצמך להופיע עליה. התרכז במוחשיות עצמך ובאנרגיה של הגוף האסטרלי שלך.


השלב הבא / אז איך אני מטיל כישוף?

על מגש של כסף עם כפית זהב אני לא מתכוון להגיש את זה, אבל כן נצביע לכוון המטבח.
המשך ישיר לתרגילים למאג.
שוב, נכתב בלשון זכר מטעמי נוחות בלבד.


לפני הטלת כישוף כלשהו יש, וחשוב להזכיר ולהדגיש, לשלוט בתרגילי הויזואליזציה ולהיות בעל רקע בסיסי במדיטציה. בלי זה אין מה לגשת לזה בכלל.
אחרי שלב זה, אתה עדיין לא מאג.
אתה בסה"כ אדם עם דמיון מפותח.
ההבדל הוא הפרקטיקה, אבל אליה ניתן יהיה לגשת רק אחרי השלבים הבאים:

- ביסוס מערכת אמונות. שאל וענה לעצמך על השאלות הבאות:
האם יש אלוהים?
האם יש מלאכים?
האם יש מישור אסטרלי?
האם יש שדים?
מהו השטן?
האם יש אנרגיות מיסטיות?
האם זה משנה לי שהמדע לא הסביר את זה? אם כן, איך אני מסביר את זה מדעית?
האם צריך כשרון לזה או שכל אחד יכול?
האם אני יודע מספיק?
האם אני, אני באמת חסר פחד לנוכח העבודה הפרקטית?
באילו חוקי אתיקה אני מאמין (קרואלי, וויקה, קבלה וכו')?
האם יש מאגיה לבנה/שחורה ומה ההגדרה המדויקת שלהן?
האם יש מאגיה גבוהה/נמוכה ומה ההגדרה המדויקת שלהן?
האם מותר לי הכול או שאני מוגבל בדברים?
איזה זרם הכי מתאים לי (טכסי? קבלה? ניו-פאגאני? אלכימיה? וכו)
מהו סוג הפרקטיקה הכי מתאימה למערכת האמונות שלי (לוי? שחר הזהב? קראולי? וכו)
אילו חלקים מהפרקטיקה מדברים אלי (ימי שבוע? שעות כוכביות? קמעות? וכו)

בכדי לענות על כל השאלות האלו תהיה חייב לעשות את הדבר שתעשה, סביר להניח, הכי הרבה במהלך התקדמותך – לקרוא.
פשוט לקרוא.
להכיר את הזרמים. להבין מאיפה הם באו. לקרוא על יותר רעיונות פילוסופיים, פסיכולוגיים ומאגים ממה שאתה מתאר לעצמך.
להתחבר לדעות ורעיונות שמדברים אליך. לאמץ, לשנות, לתקן ולהוסיף בכדי שזה יתאים לך.
לא. אתה לא יודע הכול. לא. אתה אפילו לא קרוב לזה.
אם אתה מרגיש שזהו, כבר קראת את כל הדעות ואתה מכיר את כל הרעיונות זה רק סימן שיש לך עוד המון ללמוד. המשפט "ככל שאתה יודע יותר אתה בסה"כ יודע כמה אתה עוד לא יודע" הוא נכון בצורה לא רגילה לתחום זה.
תשובות לשאלות אלו יובילו לשאלות אחרות – שאלות שגם עליהן אתה חייב לענות.
חשוב יותר מלענות מהר זה לענות את הדבר הכי נכון לגביך ולרדת עד סוף הנושא. אין להיכנס לטכס ללא בטחון עצמי מוחלט במה שאתה עושה.
זה לא אומר שכל מה שתחליט יהיה חקוק בבטון – סביר להניח שהמערכת תשתנה עם הזמן, אבל לפני כניסה לטכס עליך לבסס את העיקר – להיות בטוח שמה שאתה עושה מסתדר לך מכל בחינה ולהיות מוכן פסיכולוגית ונפשית לדבר.

- מדיטציה
הבסיס. הלב. השער. המפתח. עליך לשלוט לחלוטין בשתי השיטות – מדיטציות הרגעות ומדיטציה פעילה.
הרגעות – שום מחשבה לא עוברת בראש.
פעילה – קו מחשבה אחד בלבד שלא גולש מעבר לרעיון הבסיסי אותו הוא מייצג ומלווה בויזואליזציה מורכבת.

- הכנת המצב המנטאלי וה-LBRP
החלק הזה דורש זמן. הרב ממליצים חודשיים.
במהלך החודשיים עליך לבצע את ה-LBRP ע"ב יום-יומי, סימן אדמה גירוש. ללא פורקן. ללא כלום. רק לבצע אותו.
יש לדאוג לתפאורה קבועה (סוג מוזיקה, ריחות, ביגוד, אזור, צורת טכס/דיבור/התנהגות/הכנה).
לעורר התניה – "אם המוזיקה הזו מנגנת, יש ריח כזה, אני לבוש ככה ונמצא כאן, מדבר בצורה כזו ומתנהג ככה – אני עושה טכס והמח צריך להתנהג בצורה שונה מהרגיל".
ה-LBRP יעזור בבניית התניה זו.

- הטכס הרציני הראשון
לאחר תקופה מסוימת של LBRP אתה כבר תרגיש לבד שאתה מוכן. זה כבר יבוא לבד.
יום אחד תתחיל לבצע אותו ותגלה שבשנייה אתה כבר במצב הנפשי הנדרש כמעט ללא מדיטציה, העולם נעלם מלבדך, תרגיש שינוי בעוצמה המתועלת בטכס, הויזואליזציה תזרום באופן מושלם עם פרטים שיתווספו מעליהם ע"פ מערכת האמונות שלך והטכס יתחיל קצת להשתנות ולהתאים את עצמו אליך.
זה לא קטע של "עשיתי את זה חודש – מה עכשיו?". זה קטע שיכול להיות "עשיתי את זה שנה וחצי ואני עדיין לא מרגיש הבדל" – תמשיך לעשות את זה.
השינוי הזה יבוא ואתה תדע בדיוק מתי הוא הגיע. לא יהיה לך ספק.
במהלך הקריאה לביסוס מערכת האמונות אתה עתיד להיתקל בהמון טכסים, כישופים, מזמורים ומה לא. מה שיתאים לך תבצע וזה יהיה הטכס הרציני הראשון.
מומלץ, על כל מקרה, לעבור לטכסי פנטגרם בסימן זימון ביסוד ע"פ מטרת הטכס.

בהצלחה.
 
יוסף חי - איש קבלה - מחזיר אהבה - ביטול כישופים
נייד וואצאפ:050-9609554 
logo בניית אתרים